Jakie pieluchy jednorazowe wybrać? Postaw na ekologię!

Wybór pieluch to jedna z decyzji, które istotnie wpływają na komfort życia a nawet zdrowie naszego dziecka. Coraz więcej rodziców skłania się ku rozwiązaniom ekologicznym, nie odpowiadają im jednak pieluchy wielorazowe, które wymagają prania, suszenia i okresowego odtłuszczania.

Minusem pieluch wielorazowych jest również nieprzyjemny amoniakowy zapach, powstający podczas ich użytkowania. Z drugiej strony, standardowe pieluchy jednorazowe zawierają pokaźną ilość nieprzyjaznych substancji chemicznych. Często uczulają i powodują zmiany skórne. Są również bardzo nieprzyjazne dla środowiska. Szacuje się, że proces rozkładu trwa w ich przypadku nawet 500 lat.

Doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którym bliska jest troska o ekologię, a jednocześnie nie chcą używać tak zwanych "wielorazówek", są ekologiczne pieluchy marki Muumi Baby. Dostępne są we wszystkich standardowych rozmiarach (od "1" - 2-5 kg do "6" - 16-24 kg). Dla starszych dzieci można wybrać także wygodne pieluchomajtki w trzech rozmiarach (od 16 do 26 kg). Muumi produkowane są w Finlandii. Ekologiczne fińskie pieluchy dobrze sprawdzają się u dzieci z wrażliwą skórą, atopowym zapaleniem skóry, alergiami. Opracowane zostały przy udziale Fińskiej Federacji Alergii i Astmy i są przez tą organizację certyfikowane. Są hypoalergiczne, bezzapachowe i bielone bez zastosowania chloru dzięki zastosowaniu obojętnego dla organizmu tlenu. Nie zawierają ftalanu, formaldehydu ani lateksu. Nie są nasączone kremami ani żelami. Muumi produkuje się z czystej celulozy. Są bardzo miękkie, dobrze się dopasowują i przepuszczają powietrze. Ich zaletą są ściągacze, które bardzo dobrze przylegają do skóry i zapobiegają przeciekaniu, jednocześnie zachowując dużą delikatność.

Pieluchy Muumi Baby otrzymały etykietę "Nordic Swan", która przyznawana jest przez stowarzyszenie ministrów Finlandii, Szwecji, Norwegii, Islandii i Danii produktom przyjaznym środowisku naturalnemu zarówno w procesie produkcji, użytkowania, jak i utylizacji. Ekologiczne są nie tylko same pieluchy, ale również biodegradowalne opakowania, w których są sprzedawane. Pieluchy zdobią wizerunki postaci z lubianej przez dzieci i cenionej przez rodziców kultowej bajki Tove Jansson "Muminki". Dla starszych dzieci jest to sympatyczna atrakcja.

Dzięki połączeniu wyjątkowych walorów ekologicznych, formule bezpiecznej dla skóry dziecka i przyjaznej estetyce wykonania pieluchy Muumi Baby są chętnie wybierane przez rodziców na całym świecie, dla których dbałość o środowisko i zdrowy tryb życia są szczególnie ważne.