Jaka kaszka dla niemowlaka karmionego piersią?

Naukowcy nazywają pierwsze trzy miesiące życia niemowląt "czwartym trymestrem". To dlatego, że według niektórych teorii, dzieci ludzkie nie są w pełni przygotowane do urodzenia się, muszą natomiast dokonać tego procesu, ponieważ kolejne miesiące w łonie matki uniemożliwiłyby poród ze względu na wielkość ciała dzieci. To m.in. jest powodem, dla którego pierwsze trzy miesiące życia dziecka są szczególnie trudne i dla niego, i dla rodziców.

Układ pokarmowy niemowlęcia nie jest jeszcze w pełni wykształcony i brakuje w nim niektórych enzymów ułatwiających trawienie. Dlatego też przez pierwsze miesiące swojego życia, niemowlęta jako jedyny pokarm dostają mleko. Najlepszym jest dla nich naturalne mleko matki, choć w niektórych przypadkach wykarmienie dzieci w ten sposób jest niemożliwe i dzieci dostają pokarm modyfikowany. Kolejne miesiące życia małych dzieci wiążą się także ze stopniowym rozszerzaniem ich diety.

Jako jeden z pierwszych produktów wskazanych szczególnie dla dzieci karmionych piersią są specjalne kaszki dla niemowląt podawane około szóstego miesiąca ich życia. Związane jest to z wyczerpywaniem się w ich organizmie zapasów żelaza. Kaszki dla niemowląt zawierają więc jego dodatkowe porcje. Dzieci karmione piersią otrzymują więc kaszki dla niemowląt bezmleczne, dzieci karmione mlekiem modyfikowanym dostają natomiast kaszki mleczne. Rozszerzanie diety niemowląt powinno być przeprowadzane ze szczególną dbałością o jakość podawanych produktów. Im jest ona wyższa, tym będzie lepiej procentować dla zdrowia dziecka i jego rozwoju. Ważny jest więc także wybór odpowiednich kaszek dla niemowląt, które mogą być podawane nawet wcześniej - już od czwartego miesiąca życia dziecka.

Warto także pamiętać, że przyzwyczajając dziecko do pewnych smaków, uczymy je zdrowych nawyków, które także zaowocują w przyszłości. Wśród polecanych kaszek dla niemowląt znajdują się m.in. takie produkty, jak kaszki Mamuko, produkowane z selekcjonowanych ziaren z upraw certyfikowanych ekologicznie i poddawanych specjalnej obróbce. Zawierają one optymalny zestaw odpowiednich dla niemowląt witamin, minerałów, mikro- i makroelementów, które wspierają prawidłowy rozwój życia dziecka. Inną marką zdobywającą uznanie wśród rodziców jest czeska kaszka Nominal całkowicie pozbawiona cukru, co jest szczególnie ważne dla rodziców chcących uchronić dzieci przed przyswajaniem zbyt dużej ilości tego składnika. Poza zdrową zawartością, kaszki Nominal odznaczają się także smakiem szczególnie lubianym przez dzieci, co tym bardziej powoduje, że chętnie sięgają po nie rodzice pragnący bezproblemowo rozszerzać dietę dziecka.